TeamQuest
Logo Pracodawcy

Stanowisko:

Senior PHP Developer

Miejsce pracy: Polska, mazowieckie, Warszawa

Opis stanowiska:

TeamQuest jest polską, dynamicznie rozwijającą się firmą, zajmującą się kompleksowymi usługami doradztwa personalnego w szczególności w rekrutacji specjalistów IT. Dla naszego Klienta z branży IT szukamy:

TeamQuest is Polish, a rapidly growing company engaged in the comprehensive HR consulting services, in particular in the recruitment of IT professionals

For our Client, one of the world's fastest growing eCommerce companies, we are looking for:
location: Warszawa
The Key Responsibilities:
  • Design and develop from scratch a complex web application for eCommerce platform
  • Ensure code quality and enforce best practices by communicating and sharing them to team members
Desired skills & experience:
  • Minimum 4 years of experience in development with PHP
  • Knowledge of most of the keywords:
    • PHP 7, Symfony 2, Silex, Yii framework, MVC
    • HTML5, Twig, CSS, Sass, jQuery, Angular or React
    • PHPUnit, PHP CodeSniffer
    • REST, JSON, SOAP
    • Debian, Nginx, Docker, Memcache, RabbitMQ, AWS
    • Git, Gitlab
    • Experience with MySQL
    • Fluency in English
We offer:
  • Attractive working environment and salary
  • Everyday use of modern development tools/frameworks
  • High degrees of responsibility and autonomy
  • Great opportunities for personal and professional growth

W odpowiedzi na ogłoszenie prosimy podać numer referencyjny.

Pozostałe informacje:

  • • Rodzaj pracy:inne
  • • Forma zatrudnienia:pełny etat
  • • Branża:IT
  • • Nr Ref.:2893627835
  • • Data aktualizacji:14-09-2017
  • • Data zamieszczenia:14-09-2017

Prosimy o przesłanie aplikacji (cv + list motywacyjny) na adres: praca1@teamquest.pl

Wyślij znajomemu Dodaj do koszyka

* KOSZYK OFERT to miejsce przechowywania wybranych ofert pracy. Dzięki czemu możesz wysłać online akplikacje na wybrane oferty szybko, wygodnie.
Zakładka Koszyk Ofert znajduje się w Strefie Kandydata.';
Regulamin FAQ-Pomoc Kontakt